Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loty Samolotów nad Płaską Ziemią
(09-15-2018, 08:51 PM)PłaskaJakDeska napisał(a): Hej, nie wiem czy to dobry temat. Jakby co proszę o wyrozumiałość, jestem tu nowa i dobrze się nie zapoznałam jeszcze z forum.
Otóż chciałam opowiedzieć o tym co niedawno mi się przydarzyło i dzięki czemu wreszcie przejrzałam na oczy. Jeszcze w wakacje (było upalnie) miałam lecieć samolotem (nieistotne gdzie). Bardzo się z tego powodu cieszyłam, bo uznałam, że wreszcie zobaczę trochę z góry Ziemię i ostatecznie się przekonam czy jest zaokrąglona czy nie. Jak już wspomniałam  było upalnie,  więc miałam ze sobą cały czas butelkę z wodą. Niestety przed wejściem na pokład butelkę mi zabrano. Dano mi za to inną. Niczego nie podejrzewając wzięłam ją i tuż po zajęciu miejsca w samolocie napiłam się trochę, bo strasznie zaschło mi w gardle. No i zanim samolot wystartował, ja zasnęłam i obudziłam się dokładnie tuż po lądowaniu. A nigdy nie zasypiam w środkach transportu, ogólnie mam problemy z zaśnięciem w dzień. Dlatego wydaje mi się to bardzo podejrzane. Czy to możliwe, że do tej wody dodano mi jakichś środków usypiających bym nie zobaczyła jak Ziemia wygląda naprawę? Do tej pory bardzo mnie to nurtuje i nie daje spokoju.

Witam na forum, jednak nie jest to forum opinio-twórcze tylko badawcze, więc dobrze by było abyś poznała nieco bardziej zawartość forum, zanim zaczniesz się na nim wypowiadać. Kształt Ziemi można bez cienia wątpliwości stwierdzić na więcej sposobów niż lot samolotem, a ponad to jeśli gdzieś leciałaś to pewnie miałaś lot powrotny, także wybacz ale brzmi to wszystko mało poważnie.
Odpowiedz
(02-15-2018, 03:02 PM)Real World napisał(a):
(02-15-2018, 01:55 PM)Quantum Dots napisał(a): Czołem forumowicze!

Od dłuższego czasu dużo czytałem o płaskiej ziemi i WIEM ,ze to ma sens a wszyscy chcą nas zrobić w konia! Ostatnio coraz wiecej znajomych zaczęło mnie wypytywać o różne rzeczy ale zawsze sobie z tym radziłem.  Lecz wystąpiła sytuacja która strasznie mi zamieszała w głowie dlatego pisze do was drodzy koledzy z prośbą o ratunek i wyjąśnienie.

Do senda
Moja młodsza siostra mieszka w Australii od wielu lat. Skończyła tam studia i po studiach postanowiła zrobić sobie rok przerwy na zwiedzanie( tzw gap year) Wykupiła bilet z Sydney do Santiago w Chille. Wyśmiałem ją i mówiłem żeby się nie okazało że jednak tam nie doleci. Odradzałem jej tego lotu śmiejąc się ze pewnie ja odeśla do Santiago w przesiadką w Londynie czy Los Angeles. Jednak siostra kupiła bilet na lot bezpośredni który trwał około 12 godzin. Poprosiłem ją żeby postarała się regularnie patrzyć w dół na ziemie o ile pogoda na to pozwoli. Okazał się ze widoczność była bardzo dobra i przez cały lot mogła spoglądać na ziemie. Odziwo doleciała do tego Santiago w te 12 godzin i z tego co mówiła przez caly lot miała pod sobą ocean... Na początku próbowałem sam to wyjaśnić ale żadna mapa płaskiej ziemi nie pokazuje ze taka trasa jest możliwa... a dużo szukałem.... Nie sądzę aby moja siostra miała kłamać (a wręcz jestem tego pewien)  i mam już taki straszny mętlik w głowie że aż złapałem depresje... Proszę pomóżcie mi to wyjaśnić!!!

Pozdrawiam!

Gdzie są dowody na twoje twierdzenia? Masz takie, czy tylko przyszedłeś tu krzewić dezinformację by utrudnić zrozumienie tematu?
NIE MA takiego lotu i NIE ma na jego istnienie żadnych dowodów.

Przecież to ŻENADA ta ściema z siostrą. Ewidentny troll nam się tu wkradł. Jakby taki lot istniał, to musiałaby istnieć strona internetowa, gdzie można by dokonać chociażby rezerwacji takiego lotu BEZPOŚREDNIEGO. Ktoś jest w stanie podać taki link jako dowód tych niedorzeczności? Nie sądzę...
Odpowiedz
Photo 
Witam i z góry przepraszam za mój język, ale jestem tak rozemocjonowany, że inne słowa nie są w stanie wyrazić mojej frustracji!

ZIEMIA JEST PŁASKA I MOŻNA TO UDOWODNIĆ!

Ale nie posuwajmy się do absurdów i nie strzelajmy sobie w kolano próbując udowadniać nasze racje takimi herezjami. Nasze forum ma być naukowe, więc zachowajmy jego naukowy charakter.

Wszystko, co chce okrążyć kulę, drzewo, czy walec zachowując stałą odległość od jego powierzchni porusza się jak styczna do okręgu i zawsze będzie wyglądać to tak:

[Obrazek: lot1.jpg]
Twierdzenie, że w którymś momencie ta styczna powinna się przechylić, bo natrafia na krzywiznę robi z nas idiotów! Tylko dostarczamy kulogłowym argumentów do wyśmiania nas.

Owszem, może coś okrążać drzewo dziobem w kierunku zakrzywienia

[Obrazek: lot2.jpg]

Ale to nie jest dowód, że właśnie tak samoloty powinny otaczać okrągłą ziemię!

Ktoś powie: "Matematyczny bełkot", nie można udowodnić tego, że obiekty mogą latać wokół kuli nie zmieniając kąta nachylenia. 

Niestety, ale może to udowodnić każdy z nas...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości